Sala Gimnastyczna

Szanowni Rodzice,
Absolwenci oraz Przyjaciele Szkoły Pallottiego

Zbiórka już została rozpoczęta i pierwsze pieniądze otrzymaliśmy od naszych Przyjaciół, Rodziców uczniów naszej partnerskiej szkoły Gymnasium Paulusheim z Bruchsal, z Niemiec. Gdy w maju tego roku gościliśmy u nas młodzież z pallotyńskiego gimnazjum w  Bruchsal opowiadaliśmy wtedy o reformie, pokazywaliśmy naszą podzieloną na sale szkolne aulę i mówiliśmy o konieczności budowy hali sportowej. Dyrektor szkoły niemieckiej i nauczyciele niemieccy goszczący u nas w szkole postanowili dołożyć cegiełkę do naszych planów.  Wsparcie przyszło od Rodziców niemieckich uczniów, którzy w podziękowaniu za wizytę ich dzieci w naszej szkole, za gościnę w polskich rodzinach, za okazaną przyjaźń i za wspólne emocje podczas koncertów w Polsce zorganizowali na festynie podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum St. Paulusheim zbiórkę pieniędzy na salę sportową dla naszej szkoły.  Podczas wrześniowej rewizyty naszych uczniów w Niemczech, po  wspólnym koncercie orkiestry symfonicznej złożonej z uczniów gimnazjum niemieckiego i chóru złożonego z naszych uczniów, przekazali nam czek na sumę 3807,65 euro, prosząc  o przyjęcie ich wkładu w budowę naszej sali. To niesamowity i jakże pozytywnie zaskakujący gest Rodziców niemieckich uczniów, tym bardziej, że ich dzieci nigdy z naszej sali gimnastycznej w pełni korzystać nie będą. Chociaż mamy nadzieję, że kiedyś kolejne roczniki naszych partnerskich szkół podczas wymiany uczniowskiej zagrają w tej sali mecz Polska - Niemcy albo dadzą wspólny koncert. Jesteśmy bardzo wdzięczni społeczności Gimnazjum St. Paulusheim z Bruchsal.
Od wielu lat nasza szkoła zmaga się z problemem braku sali gimnastycznej. Reforma edukacji, otwarcie nowej szkoły podstawowej i potrzeba posiadania większej liczby sal szkolnych wymusiła decyzję podzielenia naszej auli, jedynej dużej sali w szkole, na dwie klasy. Tym samym nie mamy obecnie żadnej dużej sali, w której mogłyby odbywać się spotkania całej szkolnej społeczności oraz w której moglibyśmy prowadzić zajęcia sportowe.
Brak hali sportowej to jedna z naszych bolączek od wielu lat ale pomimo tego staramy się organizować zajęcia sportowe na basenie, na boiskach w Ożarowie lub w wynajętej sali. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to rozwiązania tymczasowe i szkoła powinna mieć własną salę sportową. W związku z tym podjęliśmy decyzję o budowie nowej hali a największym naszym problemem jest ogromny koszt takiego przedsięwzięcia i brak funduszy. Dlatego zwracamy się z prośbą do Rodziców, Absolwentów  i wszystkich Przyjaciół naszej szkoły o wpłaty, które pomogą zrealizować marzenie naszych uczniów.

Jeżeli Państwo chcieliby się dołożyć do tej kwoty, to zapraszamy do wpłat na nasze subkonto:

Bank Pekao SA I oddział w Błoniu

Szkoła Podstawowa im Wincentego Pallottiego
ul.Poznańska 183, 05-850 Ożarów Mazowiecki

z dopiskiem „sala gimnastyczna”.

Wierzymy, że wspólnymi siłami  jesteśmy w stanie zacząć realizować nasze plany  i zapewnić naszym uczniom możliwości i warunki do rozwoju ich sportowych pasji.
Z góry dziękujemy za każdą wpłatę.
Ks. Paweł Szczupak